«  Травень 2019  »

Четвер, 23.05.2019, 16:11
      Шановна Галина Генадіівна!
      Для успішної підготовки дошкільників до навчання у школі велику роль відіграє своєчасне усунення різних вад мо­влення, особливо звуковимови. Правильна, чітка вимова слів потрібна дитині, насамперед, для того, щоб її зрозуміли у колективі. Неправильна або не­чітка вимова навіть окремого звука заважає їй ро­зуміти мову інших, наприклад, слово «мишка» може сприйма­тись нею як «миска», «жарко» — як «жалко», «коса» — як «ко­за» тощо. У школі такі діти часто погано читають та пишуть і не встигають з рідної мови. Труд­нощі зростають, якщо педагоги і батьки замість того, щоб орга­нізувати спеціальні заняття для усунення вад мовлення і подолан­ня неуспішності, починають докоряти дітям неуважністю або небажанням учитися. Не можна давати постійно списувати або переписувати тексти. Подібні заходи мало допомагають, не усуваючи основного недоліку, вони разом з тим, викликають у маленького школяра відразу до письма і навчання взагалі. Якщо батьки помітили у дитини порушення звуковимови, необхідно передусім звернути увагу на стан її здоров'я, привчати прислухатися до мовних звуків, пізнавати і виділяти їх у простих словах, сприймати на слух правильне і неправильне звучання і домагатися чіткої вимови. Ці вимоги особливо посилюються до старших дошкільників, які не сьогодні-завтра стануть школярами. Якщо ж у дитини значно порушена звуковимова (особливо сонорних звуків) слід обов’язково звернутися до спеціаліста, який проконсультує і надасть потрібні рекомендації.
З повагою Гусєва Н.О.