«  Червень 2018  »

Середа, 20.06.2018, 23:33

Програма гуртка театралізованої діяльності «Казка в «Казці»

(керівник гуртка Кошман Л. Г.)

Пояснювальна записка

Всім відомо, що провідною діяльність у дошкільному віці є гра. Саме гра в різних її формах, у тому числі і театралізована, має стати для педагогів та батьків дієвим засобом формування особистісних якостей дитини, є одним із важелів її соціально-морального розвитку.

В театральній грі дитина немовби переживає своє внутрішнє оновлення. Відчуває сценічну дію, як своє власне життя. Співчуває героям, радіє за них; отже різнобічний вплив театралізованої діяльності на дитячу особистість дає змогу використовувати її, як ненав’язливий педагогічний засіб, бо вже сам маленький актор отримує від  цього  радість і втіху.

Основна мета програми:  залучати дітей засобами мистецтва до національної та світової культур.

Головні завдання програми:

·         сприяти становленню елементарних цінностей , позитивного ставлення до природи, предметів, людей, самого себе;

·         створити   всі умови для народження в дитині почуття  любові до  художнього слова, казки;

·    виховувати вміння виносити мораль з почутого, бажання бути схожими на  позитивних героїв і уникати негативу в житті;

·         розвивати мову дітей, збагачувати їх словник, удосконалювати вміння спілкуватись на етичних засадах, розвивати логічне мислення; виховувати любов до театру, як засобу мистецтва; спонукати більше знати про історію  його виникнення, про особливості праці акторів та людей інших професій;

·   вправляти в акторській майстерності;

·        прищеплювати  дітям відчуття прекрасного, бажання заглибитись в нього, відчути це на собі.

Програма театрального гуртка «Казка в «Казці» складається з  чотирьох розділів.

І. «Слово по слово»

ІІ. «Слово про театр»

ІІІ. «Ігри зі словом та рухами»

ІV. «Граємось в театр»

Програма розрахована для дітей старшого дошкільного віку (5-6р.). Загальний обсяг годин складає 38 занять на рік з навантаженням 1 заняття на тиждень ( для дітей 5-6 років 25-30 хвилин).

Навчально-матеріальне забезпечення

Для роботи гуртка театралізованого напрямку необхідні слідуючи  матеріали та  обладнання:

·         Ілюстрації до казок, предметні картинки, книги, світлини, загадки, прислів’я;

·         Маски тварин, людей, шапочки-наголівнички  із зображенням тварин та предметів;

·         Костюми;

·         Декорації;

·         Атрибути.

Наочні посібники, робочий матеріал, обладнання для роботи дітей зберігаються в куточку  театралізованої діяльності.