«  Серпень 2019  »

Вівторок, 20.08.2019, 23:16

Гурток «Флорбол»

(керівник Гайдукова Валентина Львівна)

Пояснювальна записка

Флорбол є командним ігровим видом спорту в спортивному залі. Зародився флорбол близько зо років тому в Скандинавії, а до теперішнього часу поширився по Європі і продовжує завойовувати популярність в світі. Збільшення числа спортивних секцій по флорболу пояснюється доступністю і видовищністю цього виду спорту: нескладне екіпірування гравця, що складається з футболки, з ігровим номером, шорт і спортивного взуття;  щодо спортивного інвентарю, виготовлений з пластмасовим матеріалів, що робить його легким і зменшує ризик травматизму; прості правила гри і і можливість тренуватись на будь – який рівній поверхні, а також характер гри, що привертає увагу високим темпом, постійно змінюючи напрямки атак, практично безконтактним відбором м’яча і великою кількістю голів. Підвищений інтерес до нового виду спорту спостерігається і в нашому регіоні. Тренери і інструктори з фізкультури, які займаються з дітьми флорболом, розцінюють його як ще один ефективний засіб реалізації ідей, виховання гармонійно розвиненої особистості дитини відповідно до запитів сучасного суспільства, заняття дітей цілеспрямованого діяльністю, привикання навичок здорового способу життя.

Пропонована програма складена на основі аналізу проведено  роботи з дітьми старшого і середнього дошкільного віку. Також, при розробці програми використовувались методичні роботи по флорболу, передовий досвід вітчизняних і зарубіжних тренерів і фахівців.

Мета

-         зміцнення здоров’я дітей на основі всебічної фізичної підготовки з урахуванням вікових – особливостей організму дитини;

-         формування правильної постави;

-         виховання всіх рухових якостей, розвиток координаційних здібностей;

-         сприяння розвитку психічних процесів;

-         формування елементарних знань про особисту гігієну, про вплив фізичних вправ на здоров’я людини;

-         навчання основам індивідуальної техніки і тактики гри у флорбол;

-         формування особистості дитини;

У свою чергу, у програмі навчання флорболу в якості головного завдання наголошується підготовка здоров’я, фізично, духовно і емоційно розвиненої особистості, мотивованою до активного, рухомого способу життя і усвідомлювати значення спорту як цінності.

Поряд з фізичним розвитком спортивні педагоги підкреслюють необхідність освоєння юним спортсменом теоретичних знань про вплив фізичних вправ на організм, режим відпочинку, гігієни, самоконтролю, методикою спортивних тренувань та історії спорту.

Все разом це формує особистість дитини і виробляє позитивне ставлення до навчання в цілому.